Przez wiele, wiele lat spore grono Polaków traktowało przedpokój jako swego rodzaju wiatrołap, miejsce niewarte raczej zachodu, takie, które mija się szybko po wejściu do domu, by przejść do salonu czy innych przestrzeni. Dziś  jednak nasz sposób myślenia diametralnie się zmienił, bowiem doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż to tak naprawdę wizytówka całego naszego domostwa, powinniśmy zatem przyłożyć się w pełni do jej umeblowania i udekorowania. Ale jak to konkretnie zrobić?

Jakie meble zastosować  w przedpokoju?

W przeważającej większości przypadków stawia się w przedpokoju szafę (ewentualnie komodę, gdy na to pierwsze nie ma miejsca), pojawia się także wieszak, szafka na buty oraz lustro. Oczywiście niektórzy nieco inaczej te przestrzenie aranżują, ale to klasyczna wersja. Jak najbardziej polecamy zakup mebli typu basic i prostych , w ten sposób nie one będą nam wyznaczały konkretny styl w owym wnętrzu, a dodatki i dekoracje. To bardzo dobry pomysł, bowiem gdy wystrój znudziłby nam się po pewnym czasie,  prostu zmienilibyśmy ozdoby – bez konieczności kupowania nowego umeblowania, za które wszak płacimy najwięcej. Daje to nam tak naprawdę nieograniczone możliwości aranżacyjne bez konieczności wydawania dużych sum.

Co z ozdobami naściennymi?

Jeśli chodzi o przedpokój, zdecydowanie warto polecić tanie fototapety. Dzięki nim bowiem konkretny styl wystroju zostanie wyznaczony od razu. Przykład? Kiedy zastosujemy modle z geometrycznymi printami, utrzymany w biało-czarnej kolorystyce, przestrzeń stanie się nowoczesna i minimalistyczna. Kiedy natomiast postawimy na printy kwiatowe, bez problemu wyczarujemy stylistykę shabby chic. W przypadku, kiedy naszym wyborem będzie model w uroczą kratkę albo groszki, idealnie wkomponuje się w przestrzeń w stylu vintage. Gdy natomiast naszym wyborem padnie model 3d, będziemy mogli zasadniczo wpłynąć na odbiór wnętrza. O co konkretnie chodzi? Mowa rzecz jasna o optycznym powiększeniu przestrzeni. Bardzo często dysponujemy niedużymi przedpokojami, możemy więc sprawić, że będą się jawiły jako całkiem spore.

Co z montażem?

Na szczęście nie jest tu konieczne wzywanie ekipy fachowców, którzy w profesjonalny sposób zajmą się zamontowaniem naszej taniej fototapety na powierzchni ściany. Z powodzeniem bowiem możemy zając się tym samodzielnie, przy okazji zyskując całe mnóstwo satysfakcji. I przedpokój mamy udekorowany bardzo stylowo i za niewielkie pieniądze- idealnie!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ