jak ulepszyć dom alergika?

Do alergii dochodzi w wyniku, błędnego odbierania danej substancji przez układ odpornościowy. Organizm traktuje ją jako zagrożenie, coś szkodliwego i daje sygnały. Wytwarza wtedy histaminę, która wywołuje charakterystyczne objawy, czyli kochanie, lejący katar, czy zapalenie spojówek. W co powinny się wyposażyć osoby z alergią, żeby chociaż w domu mogły swobodnie oddychać?

Odkurzacz z filtrem HEPA

FIltr HEPA jest to niezwykle skuteczny, cząsteczkowy filtr, który stosowany jest w urządzeniach, przez które przepływa powietrze. Jego zadaniem jest wychwytywanie zarówno tych większych, jak i mniejszych cząsteczek, takich jak: pyłki, łupież, roztocza, zarodniki pleśni, czy szkodliwy dym tytoniowy. Powietrze w filtrze jest przepychane przez siatkę, która ma drobno ułożone włókna szklane. Gdy cząsteczki zostaną złapane w filtr nie mają szans, żeby z niego uciec.

Nawilżacz powietrza

Jeżeli poziom wilgotności, w danym pomieszczeniu jest odpowiedni, ilość alergenów jest mniejsza. Zbyt suche powietrze nie dość, że podrażnia błony śluzowe naszego nosa, to jeszcze nasila objawy alergii. Organizm jest wtedy zmuszony do zwiększonej produkcji śluzu, może być to niebezpieczne dla osób, które borykają się z astmą.

Przeczytaj też: http://www.wlasnemiejsce.pl/jak-pozbyc-sie-plesni-z-domu/

Mop parowy

Jak wiadomo korzystanie ze środków chemicznych w obecnych czasach, niesie za sobą wiele skutków ubocznych. Zdecydowanie lepszą i bezpieczniejszą alternatywą dla nich jest mop parowy, który dostaniemy praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem AGD. Nie dość, że to urządzenie skutecznie walczy z drobnoustrojami, to jeszcze nie nasila objawów alergii, co jest ogromną zaletą.

Oczyszczacz powietrza

Nie da się uniknąć w domu roztoczy, kurzu i pyłków. Nawet jak codziennie dokładnie sprzątamy swój dom, możemy wnieść do niego alergeny na swoich ubraniach, lub na sierści zwierząt. Tutaj z pomocą przychodzi oczyszczacz powietrza, który stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. To urządzenie, które jednocześnie kontroluje i usuwa kurz oraz alergeny. Powinniśmy ustawić go w takim miejscu, w którym spędzamy największą ilość czasu. Oczywiście można go przestawić, względem zapotrzebowania.

Źródło: https://www.homefashion.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ