Do czego służy łóżko? Tylko dorosły człowiek odpowie, że to miejsce przeznaczone dla spania. Dla dzieci tymczasem jest to niewyczerpane źródło inspiracji, służące za prywatny kącik do czytania, domek zabaw, prom kosmiczny, strefę bezpieczną od potworów z szafy lub pole bitwy na poduszki. Dlatego też, urządzając dziecięcy pokój, nie bójmy się garściami czerpać z pomysłowości i wyobraźni naszych pociech. Tym bardziej że interesujące, designerskie modele łóżek dziecięcych i młodzieżowych znajdziemy bez trudu. Niech łóżko w pokoju dziecka nie będzie tylko kolejnym, nudnym meblem.

Jakie dziecko – takie łóżko!

Projektując wystrój w dziecięcym pokoju, wybierajmy meble wspólnie z pociechą. Nie kierujmy się wyłącznie własnym gustem, ale uwzględnijmy zdanie oraz zainteresowania najmłodszych. Każde dziecko poczuje się jeszcze lepiej w otoczeniu mebli, które pomagało wybierać, a sen w łóżku, które kształtem nawiązuje do jego upodobań, będzie jeszcze przyjemniejszy. Pamiętajmy, że to właśnie dziecko będzie spędzać w swoim pokoju najwięcej czasu, więc nie narzucajmy swoich koncepcji, starajmy się raczej dyskutować. Ostatecznie może okazać się, że dziecięce pomysły okażą się nie tylko zaskakujące, jak i intrygujące!

Popuśćmy wodze fantazji…

Bajkowe łóżko dziecięce może stanowić punkt wyjścia dla pomysłu na aranżację całego pokoju. W ten sposób osiągniemy spójne, interesujące wnętrze, które dla dziecka będzie czymś więcej niż własnym pokojem – może stać się wrotami do świata dziecięcych marzeń. Łóżeczko-samochód, idealne dla młodego fana motoryzacji, aż prosi się o przekształcenie pokoju w niewielki tor wyścigowy. W tym celu wystarczy dobrać odpowiedni dywan oraz zadbać o dekoracje nawiązujące do formuły 1. Każdą dziewczynkę zachwyci możliwość spania w łóżku stylizowanym na królewską karocę, a jeśli zadbamy także o ciekawą tapetę i kolorową firankę, będzie mogła poczuć się niczym prawdziwa księżniczka w pałacowych komnatach. Piętrowe łóżko dziecięce w kształcie domku na drzewie może zainspirować do stworzenia wystroju przypominającego polanę baśniowego lasu. Oszałamiający efekt osiągniemy naprawdę niewielkim kosztem, a dziecięce łóżko stanie się osią wystroju i zarazem najlepszą dekoracją.

Gdzie szukać?

Aby zyskać piękne, bajkowe łóżko dziecięce wcale nie trzeba znać się na stolarstwie ani dysponować niebotycznym majątkiem. Ciekawe propozycje dziecięcych mebli znajdziemy przez internet, co więcej są one w bardzo przystępnych cenach. Po ciekawe projekty i nietuzinkowe pomysły na dziecięce łóżka proponujemy zajrzeć tutaj – https://www.wikimeble.pl/MEBLE_MLODZIEZOWE/LOZKA_BAJKOWE. Wśród wielu baśniowych i nietuzinkowych pomysłów na dziecięce łóżko, każde dziecko znajdzie swoje wymarzone.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ