Firanki do każdego okna

Firanka jest swego rodzaju wizytówką domu – patrząc na okno, możemy zorientować się, jaki gust, styl i charakter ma osoba, która dokonała takiego, a nie innego wyboru firanki oraz innych akcesoriów dekoracyjnych. Okna utrzymane w tradycyjnym stylu zdecydowanie różnią się od minimalistycznych okien nowoczesnych – i jedne, i drugie – dzięki właściwemu doborowi firanek – będą prezentować się estetycznie i niebanalnie.

Ile stylów, tyle firanek?

Rynek tekstyliów dekoracyjnych, takich jak firanki, zasłony i inne materiały idealne do aranżacji okiennych jest dziś wyjątkowo bogaty – na tyle, że niektórzy z nas mogą mieć problemy z wyborem najlepszego wzoru, koloru firanki, jej stylu i rodzaju upięcia.

Popularne są zarówno firany na metry, jak i firanki gotowe, tradycyjne firanki żakardowe, które wciąż są preferowane przez wiele osób ze względu na wyjątkowo bogate wzornictwo, jak i trwałość, a także firany poliestrowe, haftowane, z gipiurą, woalowe, panele firankowe i firanki-makarony.

To tylko niektóre z propozycji salonów i sklepów, stacjonarnych, jak i internetowych, których oferta staje się coraz bardziej różnorodna. Trudno dziś wyobrazić sobie, że wśród setek wzorów, różnorodności materiałów, z których produkowane są współczesne firany i zasłony, a także komplety tekstyliów okiennych, nie znajdziemy czegoś idealnego dla siebie.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zainteresowani stylem nowoczesnym, czy klasycznym, a nawet cieszącym się coraz większą popularnością – rustykalnym – sklepy, takie jak Magdalena24.pl są w stanie zaoferować wszelkiego rodzaju firanki, pasujące do prostych, dużych okien, jak i okien w drewnianych ramach, starych albo stylizowanych na starodawne.

Firanki jak… pory roku

Wiosna to pora roku, która w sposób szczególny sprzyja zmianom, również w naszych domach, które podobnie jak przyroda, budzą się do życia po chłodnych miesiącach później jesieni i zimy. Jak przywitać wiosnę?

Zwróćmy uwagę na okna naszych domów, zarówno jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Właśnie wiosną pojawia się w nich sporo nowych firanek – lżejszych i delikatniejszych od tych, które stanowiły aranżację okna jesienią i zimą. Gęstsze sploty zastępowane są przez zwiewne firanki jednokolorowe, ewentualnie z delikatną nutą roślinną czy graficzną, ozdobione np. fantazyjną gipiurą albo w woalu.

Okno, dzięki takim, lżejszym firankom zaczyna oddychać wiosenną aurą, wpuszcza też do mieszkania więcej kolorów z zewnątrz – młodą, soczystą zieleń trawników, listków, biel i inne kolory wiosennych kwiatów – a to wszystko otulone promieniami słońca.

Gdy nadchodzą chłodniejsze dni – również daje się zauważyć wzmożona chęć do zmiany firanek – do okien powracają firany nieco cięższe, długie, o bardziej fantazyjnych wzorach i w różnych upięciach. Firany w wydaniu jesiennym i zimowym mają nam zapewnić wrażenie ciepła i przytulności w mieszkaniu, gwarantując jednocześnie dostęp do coraz mniejszej ilości światła dziennego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ