Yankee Candle

Każdy z nas ma w sobie duszę dziecka. Przeczytajcie więc bajkę, która wydarzyła się naprawdę i wniosła do naszego świata całą masę wspaniałych zapachów. Zapachów tak odurzających i uwodzących, iż porwały one za sobą królewny, księżniczki, władców, a wraz z nimi miliony ludzi na całym tym świecie.

Historia Yankee Candle

Był sobie ubogi szesnastoletni chłopiec, Mike Kittredge, który z powodu braku funduszy, gdyż rodzinie jego ledwie wystarczyło pieniędzy na jedzenie, postanowił podarować swojej matce, którą kochał nad życie, niezwykły prezent pod choinkę. Coś własnoręcznie wykonanego, coś niezapomnianego, niepowtarzalnego, coś stworzonego specjalnie dla niej. Przetopił więc wosk z kredek i… tak właśnie powstała pierwsza świeca Yankee Candle. Wzruszonej matce Mike’a tak bardzo przypadł do gustu prezent, że poprosiła syna, by wykonał dla niej jeszcze jedna taką świecę. Chłopiec stworzył więc kolejne dwie świeczki, nasączone naturalnymi aromatami: jedną podarował ukochanej matce, drugą zaś wykonał na sprzedaż. Święcę tę zakupiła sąsiadka rodziny, zachwycona talentem chłopca.

Wydarzenie to miało miejsce w roku 1969. Od tego czasu minęło prawie pięćdziesiąt lat, a popularność marki nieustannie wzrasta i łapie za serca kolejnych właścicieli tych cudownym produktów, bez których ciężko wyobrazić sobie domowe zacisze.

Aktualnie w swojej ofercie Yankee Candle posiada, uwaga – ponad 150 zapachów (!), nie wliczając w to edycji limitowanych, które często się zmieniają i pojawiają tylko z okazji konkretnych świąt.

Zapewne niewiele znajdzie się osób, które nigdy o marce Yankee Candle nie słyszały. Być może nie każdy interesuje się tematem wystroju wnętrz i akcesoriów domowych i nie powiąże od razu nazwy ze świecami, z których firma ta zasłynęła, w każdym razie na pewno w którymś momencie swojego życia z tą nazwą się zetknął.

Yankee Candle to w chwili obecnej najbardziej znany na świecie producent zapachowych świec, wosków i wielu innych równie cudownie pachnących gadżetów, dzięki którym nasz dom zyska niepowtarzalny, ciepły, rodzinny klimat. Jak by mogło być inaczej, skoro impulsem do stworzenia pierwszej świecy była własnie miłość? W zależności od pory roku, możemy wybrać odpowiedni dla niej zapach – wybór należy tylko i wyłącznie do nas, a przyznać trzeba, że mamy w czym wybierać.

Podstawowy asortyment Yankee Candle składa się przede wszystkim ze świec (dostępne w różnych rozmiarach), wosków oraz samplerów. A czym one są i czym różnią się między sobą? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Witajcie w świecie Yankee Candle!

ŚWIECE sprzedawane są głównie w słoiczkach: małych, średnich oraz dużych (tu trzeba zaznaczyć, iż są one naprawdę duże i na pierwszy rzut oka nikt nie pomyślałby, ze mają coś wspólnego ze świecami). Mały słoiczek kosztuje około 41 zł i wystarczy nam na 25 do 40 godzin. Średni słoiczek kosztuje około 79 zł, a czas wypalenia się świeczki szacuje się na 65 do 90 godzin. Natomiast duży słój to już wydatek rzędu 97 zł i zapach zostanie z nami od 110 do 150 godzin, więc jest to naprawdę długi okres czasu. Jak więc widzicie, świece są bardzo trwałe i lepiej wcześniej dobrze poznać wybrany zapach, zanim na niego padnie nasz wybór, ponieważ jeśli zdecydujemy się na strzał „w ciemno”, może się okazać, że poniesiemy spory koszt za permanentny ból głowy.

WOSKI warto wypróbować jako pierwsze, jeszcze przed zakupem słoika. Koszt pojedynczego wosku nie jest wysoki, gdyż to zaledwie 7, no może 8 zł, jednak pamiętać trzeba, że konieczne jest dokupienie kominka i tealightów, czyli małych, niziutkich świeczek, których zadaniem jest podgrzewanie kominka i tym samym roztapianie wosku wydzielającego intensywny zapach (trzeba tu zaznaczyć, iż woski mają intensywniejszy zapach od świec, co nie każdemu może przypaść do gustu). Kominka nie trzeba koniecznie kupować w firmowym salonie Yankee Candle, w którym cena waha się od 50 do 100 zł, w zależności od wielkości. Jednak najlepszy kominek powinien być matowy, bez żłobień, możliwie najbardziej zbliżony do oryginalnego YC, gdyż gwarantuje to wytrzymałość kominka. Czas użytkowania wosku to mniej więcej 7 godzin. To wystarczający czas na przetestowanie zapachu. Warto również podzielić wosk na małe kawałki – dzięki temu wystarczy on nam na dłużej, ponieważ nie musimy od razu zużywać całego wosku. Wystarczy w zupełności jego ćwiartka.

SAMPLERY to z kolei nieduże świeczki, które świetnie sprawdzają się, jako testery. Kosztują około 10 zł, więc podobnie jak w przypadku wosków, cena jest niewielka, natomiast żywotność samplerów to 10-15 godzin, a więc jeszcze więcej niż w przypadku stapiania całego wosku.

Tak więc warto najpierw wypróbować wosk lub sampler, a następnie zainwestować w słoik, by jak najdłużej cieszyć się ulubionym zapachem. Niech was nie przeraża ilość ponad 150 zapachów. Na pewno znajdziecie ten jeden, który jest dla was wprost stworzony.

Oprócz wspomnianych produktów marka pod swoim szyldem sprzedaje również naprawdę ciekawe gadżety umilające pobyt w domu. Są nimi, między innymi: lampiony, nakładki na świece, wspomniane wcześniej kominki, saszetki zapachowe, olejki eteryczne. Cuda i cudeńka.Trzeba również koniecznie wspomnieć, iż oprócz walorów zapachowych, produkty te dostarczają nam również walorów wizualnych. Są niezwykle piękne, minimalistyczne, stworzone ze smakiem. Stanowią więc wspaniałą ozdobę salonu czy sypialni. Zaś firmowe sklepy Yankee Candle kojarzą się ekskluzywnymi sklepami jubilerskimi na miarę Tiffany’ego. Powinniście się o tym przekonać na własne oczy. I na pewno nie wyjdziecie z nich z pustymi rękami, zapomnijcie o tym!

Gdzie kupić produkty Yankee Candle? Można oczywiście odwiedzić w tym celu salony YC, których coraz więcej powstaje na mapie naszego kraju. Praktycznie w każdym dużym mieście taki salon już się znajduje. Ponadto w internecie istnieją sklepy, które w swoim asortymencie posiadają produkty Yankee Candle i często oferują na nie naprawdę spore zniżki i rabaty. Warto się z ich ofertą zapoznać. Jeden z najpopularniejszych i sprawdzonych sklepu to www.goodies.pl.

To by było na tyle, jeśli chodzi o dane „techniczne”. Teraz przyszedł czas na to, co sprawia największą przyjemność, a więc pora przyjrzeć się z bliska tym niesamowitym zapachom. Może nawet uda Wam się je poczuć. Uruchomcie wyobraźnię!

Producenci Yankee Candle stworzyli pięć linii zapachowych, które dzielą się na:

  • – linię kwiatową (floral),
  • – linię świeżą (fresh),
  • – linię owocową (fruit),
  • – linię food & spice, w której znajdują się zapachy o przeważającej nucie korzennej, piernikowej, słodkiej. To zapachy przywołujące nam na myśl desery i przyprawy.
  • – linię uroczystą, świąteczną (festive).

Jak łatwo można zauważyć wszystkie linie zapachowe w oryginalnych nazwach zaczynają się na literę F. Nie jest to rzecz przypadkowa, a całkowicie zamierzona, ponieważ linie te występują pod wspólna nazwą, jaką jest „Fragrance Family”, stąd akurat litera F jest literą przewodnią. To taka ciekawostka, którą być może nie każdy fan Yankee Candle zna. Każda poszczególna linia zapachowa posiada indywidualny, charakterystyczny aromat, niepodobny do żadnego innego z kolejnych linii, dzięki temu każdy bez problemu odnajdzie zapach, który najbardziej mu odpowiada. Do wyboru mamy tak ogromną liczbę wspaniałych zapachów, iż początkowo można się w nich pogubić i dokonanie wyboru graniczy z cudem, a i mogą nam one naprawdę zawrócić w głowie. Dosłownie. Dlatego warto wybrać linię, która według nas najbardziej przypadnie nam do gustu i przetestować kilka zapachów z tej grupy. Jeśli, przykładowo, do tej pory używaliście perfum tylko i wyłącznie kwiatowych, bądź świeżych, ponieważ lubicie czuć się rześko, raczej możecie się spodziewać, że linia owocowa, bądź lekko dusząca korzenna, po prostu wam się nie spodoba, dlatego podczas pierwszych zakupów, możecie sobie darować ich testowanie. Podczas takiej wizyty w salonie Yankee Candle możecie oczywiście powąchać każdy zapach, co jednak, jeśli zakupów jesteście zmuszeni dokonać przez internet? Oczywiście, tutaj wybór jest znacznie utrudniony, jednak w każdym polecanym wcześniej sklepie, każdy pojedynczy zapach jest dokładnie opisany, dodatkowo często znajdziecie przy nim opinie innych klientów, również tych, którzy mają podobne do was zapachowe preferencje, co może bardzo zakup ułatwić.

Na zakończenie podkreślić trzeba, iż absolutnie wszystkie produkty marki Yankee Candle wykonane są z wielką precyzją i najwyższą jakością. Bez względu na to czy są to autorskie olejki zapachowe, najlepsze woski i designerskie szkła, oczyszczona parafina, czy wspomniane już luksusowe dodatki dekoracyjne – wszystko to wprost zachwyca i uwodzi zarówno gwiazdy Hollywood, jak i panie domu w małych miasteczkach na całym świecie. Te małe (i większe) cudeńka najzwyklejszy dzień zamieniają w magiczną przygodę, wypełniając dom upojnym zapachem. Nic dziwnego, wszak historia marki Yankee Candle początek swój miała w pewien grudniowy świąteczny dzień…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ