Nitonakrętki - rodzaje tych elementów

Łatwo dostrzec, że specjaliści coraz chętniej kupują produkty najwyższej możliwej jakości. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę nitonakrętki. Trzeba jednak wiedzieć, że w sklepach z tym asortymentem są różne produkty tego typu. Czym się różnią? Pod jakimi względami możemy dokonać tutaj podziału?

Z jakich materiałów powstają?

Nitonakrętki to specjalne akcesoria, które stanowią swego rodzaju tulejkę. Elementy z tej grupy posiadają gwintowaną wewnętrznie część, co jest wykorzystywane w wielu sytuacjach. Choćby dlatego, że takie narzędzia mogą być używane do łączenia cienkościennych elementów. Szczególnie wtedy, kiedy nie ma możliwości wykonania nagwintowania otworu itp. Nic więc dziwnego, że nitonakrętki są nierzadko wykorzystywane na przykład do łączenia cienkich blach itp. Takie akcesoria posiadają 3 zasadnicze części. To składowa gwintowana, niegwintowana cienkościenna, a także kołnierz.

Elementy z tej kategorii powstają z różnych materiałów. Często w tym celu stosuje się stal nierdzewną. Właśnie przy pomocy tego komponentu powstały nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym, które są chętnie wybierane przez Klientów. Nie tylko ze względu na staranne wykonanie, jakość, uniwersalne cechy… Użytkownicy doceniają również odporność na korozję. Specjaliści używają w tym celu ocynku galwanicznego. Nitonakrętki powstają również z aluminium. Specjaliści twierdzą, że dzięki elastyczności są one relatywnie prostsze w montażu. To jednak oczywiście nie oznacza, że akcesoria zrealizowane ze stali nierdzewnej itp. pod tym względem zostają w tyle.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Jak jeszcze dzielimy nitonakrętki?

W jaki sposób można jeszcze podzielić te akcesoria? Okazuje się, że nie tylko pod względem materiału, który posłużył do zrealizowania takich właśnie elementów. Nitonakrętki wyodrębnia się także pod kątem rozmiaru. Jest on określany przy pomocy specjalnej skali (od M3 do M12). Wspomniane wyżej nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym są bardzo uniwersalne. Dlaczego? Wszystko jest spowodowane tym, że są w stanie pracować na całej rozciągłości tej skali – od M3 aż do M12. Warto jeszcze wspomnieć, że nitonakrętki dzielimy pod kątem wyglądu kołnierza. W jaki sposób? Na rynku można kupić nitonakrętki z kołnierzem grubym, cienkim, a także wpuszczanym. Kołnierze są również stożkowe, cylindryczne czy uniwersalne. Pamiętajcie, że jeśli nie wiecie, jaka opcja będzie najlepsza do konkretnego zastosowania, to warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy doradzą optymalne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ