Ozdobne ramki na zdjęcia

Trudno znaleźć mieszkanie, w którym nie ma zdjęć. Zarówno profesjonalne, jak i amatorskie fotografie są najlepszym sposobem upamiętniania ważnych wydarzeń, dlatego często dbamy o to, by odpowiednio je oprawić. Często decydujemy się na ozdobne ramki – istnieje jednak tak wiele wzorów i materiałów, z jakich są wykonane, że wybór właściwej może być trudny. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze!

Ozdobna ramka szklana – idealna na nowoczesne zdjęcia

Współczesne zdjęcia często są wykonywane w nowoczesnych aranżacjach, miejskich plenerach lub opuszczonych fabrykach. Wszystkie te tematy dobrze pasują do podkreślających treść i kompozycję zdjęcia materiałów – na przykład zdjęcie na tle wieżowców najlepiej podkreślić oprawą ze stali lub ozdobną szklaną ramką. Takie oprawy często przybierają postać gładkiej powierzchni, a brzegi pełniące funkcję obramowania bywają barwione lub grawerowane. Jeżeli zdecydujemy się na taką oprawę, koniecznie zadbajmy o solidne mocowanie do ściany – ramki szklane są dość ciężkie.

Ramka z kryształkami – idealna do zdjęć ślubnych i nie tylko

Nawet osoby nie otaczające się zbytnio zdjęciami często decydują się na sesję, jeśli postanowią wziąć ślub. Najczęściej wynajmuje się wtedy profesjonalnego fotografa, a choć każdy ma indywidualny styl, to fotografowane pary najczęściej są dość podobnie ubrane – zgodnie ze ślubną konwencją. Ramki z kryształkami lub perełkami często stanowią doskonałe podkreślenie sukni panny młodej, a takie zdobienie pasuje do ślubnej estetyki.

Jak dopasowywać ozdobne ramki do zdjęć?

W sklepach z ramkami, takich jak https://oprawiamy.pl/c134,ramki-ozdobne  można znaleźć mnóstwo ozdobnych ramek. Powyżej podaliśmy tylko dwa spośród mnóstwa przykładów dobierania oprawy do zdjęcia. Ogólne zasady, jakimi warto się kierować, to wybór raczej prostych ramek ozdobnych do profesjonalnie wykonanych zdjęć i dość duża swoboda w wyborze obramowania do amatorskich – w tych ostatnich kompozycja zwykle nie odgrywa aż tak dużej roli. Dodatkowo można zadbać o dopasowanie kolorystyczne, na przykład wybrać ramkę w kolorze korespondującym z ważnym elementem zdjęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ