Poręczówka – kiedy jest przydatna

Produkty z tworzywa sztucznego są wykorzystywane od wielu lat. Właściwości PCV sprawiają, że ma ono bardzo szerokie zastosowanie. Możemy do nich zaliczyć chociażby poręczówkę. Jakie ma zastosowanie?

Od kiedy korzystamy z PCV?

Polichlorek winylu ludzkość po raz pierwszy poznała w XIX wieku. Wówczas to Henri Victor Regnault uzyskał polimer w formie charakterystycznego białego proszku. Jednak pierwsze wykorzystanie tej substancji miało miejsce dopiero podczas pierwszej wojny światowej. PCV było wówczas wykorzystywane jako zamiennik kauczuku. Jednak masowa produkcja wyrobów z tego polimeru rozpoczęła się dopiero w latach trzydziestych XX wieku. Dziś fabryki produkujące elementy z PCV znajdują się praktycznie na całym świecie. Także w naszym kraju funkcjonują tego rodzaju przedsiębiorstwa, które oferują produkty wysokiej jakości. Ich popularność wynika z właściwości polimeru. PCV twardy jest bowiem odporny na warunki atmosferyczne, korozje i inne związki chemiczne. Jest w pełni bezpieczny i łatwo poddaje się obróbce.

Poręczówka – jakie ma zastosowanie?

Obecnie wyroby z PCV są stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Tego rodzaju produkty towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku. Znajdziemy je na parkingach, gdzie chronią ściany przed rozmaitymi uszkodzeniami. Na drogach odbojnice odgradzają chodnik od szosy, a listwy odbojowe w łodziach wzmacniają kadłub. To jednak nie wszystkie rozwiązania. Bardzo praktyczne są bowiem poręczówki. To element, który stosowany jest od lat 80. ubiegłego stulecia. Poręczówka chroniła przed zniszczeniem, dodając jednocześnie elegancji. Były dostępne w stonowanych kolorach, które można było dopasować do wystroju. Dziś są one także stosowane w domach. Znajdziesz je pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/13/okladzina-poreczowa. Bez problemu dostosujemy jej długość, średnicę otworu czy kolor do naszych potrzeb. Główną zaletą tego rozwiązania jest funkcja antypoślizgowa. Poręczówka jest nakładana na gorąco, co zwiększa jej trwałość. Dlatego rozwiązanie to stało się tak bardzo popularne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ