Jaki jest stół, każdy widzi, można by powiedzieć. Żadna filozofia, blat i cztery nogi. A jednak, nasze wymagania i oczekiwania co do wszystkiego zmieniają się wraz z samym światem, wnętrzarskimi modami, technologicznymi możliwościami i nieznanymi dotąd funkcjonalnościami. Dlatego na rynku obecnie znaleźć można masę niekonwencjonalnych i niestandardowych rzeczy, w tym także stołów, które nabrały nowych kształtów i nowych możliwości. Jakie więc są stoły nowoczesne, do czego możemy je wykorzystać, jak je zaaranżować – słowem, jak wybrać idealny nowoczesny stół?

Nie bój się materiałów

Oczywiście pierwszą rzeczą, jaka przykuwa naszą uwagę, jeśli chodzi o meble w ogóle jest ich wygląd. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest on możliwy tylko dzięki zastosowaniu bardzo konkretnych materiałów i to one gwarantują nam niesamowity efekt. Co więcej, przy bliższym użytkowaniu przedmiotu, a przecież stoły nowoczesne to rzecz, która nie tylko będzie wyglądać, ale przy której będziemy zasiadać, której będziemy dotykać – więc znaczenie mają też takie elementy, jak właściwości taktylne materiału – jego temperatura, faktura. Stoły wykonane ze szkła, metalu, o blacie wykonanym z marmuru, betonu albo pokrytych nanolaminatem o szczególnych właściwościach, jak chociażby Fenix NTM, będą nie tylko inaczej wyglądać, ale inne też będą sprawiać wrażenie, gdy ich dotkniemy i gdy przy nich usiądziemy. Stoły nowoczesne swoją aparycją potrafią wytworzyć atmosferę luksusu, profesjonalizmu, nowoczesności, minimalizmu, elegancji. Zdecydujmy na czym najbardziej nam zależy.

Postaw na funkcjonalność

Stoły nowoczesne mają o wiele więcej do zaoferowania w kwestii funkcjonalności niż ich tradycyjne odpowiedniki. Zaczynając od stołów rozkładanych (tutaj nie ogranicza nas chociażby długość deski), także te, które skłądają się w mniej tradycyjny sposób, dostępne są szerokiej gamie szerokości i długości, przez specjalne porty i otwory na kable, idealne, kiedy szukamy reprezentacyjnego, ale praktycznego stołu konferencyjnego, aż po blat, który nie tylko radzi sobie z plamami, ale także z… zarysowaniami, jak nanolaminat, który pod wpływem ciepła rozszerza się i wypełnia przestrzeń rysy. Jeśli więc mamy w domu zwierzęta albo małe dzieci, które mogą zniszczyć stół, stoły nowoczesne pokryte kosmiczną technologią są strzałem w dziesiątkę. Nawet po dużych uszkodzeniach jesteśmy w stanie zminimalizować, a nawet usunąć straty i ponownie cieszyć się stołem, który wygląda jak dopiero co kupiony.

Czasem można odnieść wrażenie, że miejsce stołów nowoczesnych jest w biurowcach i salach konferencyjnych, ale rozwiązania, które proponują, są niezwykle atrakcyjne i przydają się także w domach. Jeśli więc tradycyjne rozwiązania nas nie zadowalają i szukamy czegoś zupełnie nowego, a jednocześnie nie boimy się śmiałego designu, to być może stoły nowoczesne są rozwiązaniem właśnie dla nas.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ