wkręty nierdzewne na taras

Taras w stylu skandynawskim to idealne rozwiązanie dla wszystkich fanów minimalizmu i prostoty. Dominują na nim jasne, pastelowe barwy oraz naturalne materiały. Podpowiadamy, co konieczne jest do zbudowania go na własnym podwórku oraz jakie meble i elementy wyposażenia wpiszą się w skandynawski klimat na patio.

Co jest potrzebne do budowy tarasu w stylu skandynawskim?

Wspomniano wcześniej, że na tarasie w stylu skandynawskim rządzą naturalne materiały. Jakie więc elementy potrzebne są do jego samodzielnego zbudowania?

Drewno na taras skandynawski

W kwestii budowy tarasu skandynawskiego najważniejszym wyborem jest to, jakie drewno zostanie wykorzystane. Mając wybór między odmianami europejskimi a egzotycznymi, dużo częściej stosowanym rozwiązaniem jest pierwsza z możliwości. Warto wybrać sosnę, świerk lub modrzew syberyjski. Są one nie tylko wytrzymałe, ale i doskonale pasują do skandynawskiej stylistyki. Chcąc postawić na rozwiązania egzotyczne, można zdecydować się na odmiany takie jak Merbau, Kempas oraz Bangkirai. Należy jednak pamiętać, że jest to wybór dużo droższy. Deski, bez znaczenia na ich rodzaj, powinny być ryflowane. Oznacza to, że znajdują się na nich rowki, które umożliwiają spływanie wody.

Elementy złączne i narzędzia niezbędne do budowy tarasu skandynawskiego

Aby połączyć ze sobą wszystkie części tarasu w stylu skandynawskim, niezbędne są elementy złączne. Najczęściej stosuje się wkręty. Stosuje się je do łączenia drewnianych oraz drewnopodobnych desek, a także elementów metalowych dlatego są wielofunkcyjne. Wkręty nierdzewne na taras możesz znaleźć na www.incop.pl, doskonale sprawdzą się na zewnątrz, ponieważ nie pokryją się rdzą na skutek działania czynników atmosferycznych i przez lata będą doskonale wyglądać. Alternatywą dla nich mogą być gwoździe, jednak odchodzi się od tego typu łączenia elementów tarasowych. Podczas prowadzenia prac budowalnych przydać mogą się także podkładki, spinki oraz taśmy izolacyjne.

W kwestii narzędzi warto wyposażyć się we wkrętarkę, a także: gumowy i klasyczny młotek, piłę, pilarkę lub wyrzynarkę oraz poziomicę i centymetr.

Jakie meble i dodatki sprawdzą się na tarasie w stylu skandynawskim?

Gdy taras w stylu skandynawskim zostanie wybudowany, można przystąpić do jego aranżowania i urządzenia, tak aby patio było funkcjonalne i wygodne. W kwestii mebli warto postawić na modele drewniane, które mają prostą formę, ale są przy tym niezwykle eleganckie i komfortowe. Mogą być jedynie zabejcowane, polakierowane, jak i pomalowane na biało. Można zdecydować się także na samodzielnie wykonanie mebli z europalet, jednak należy pamiętać, by wykonać je starannie, aby nie zabrakło im klasy. Na meblach warto ułożyć miękkie poduchy oraz ciepłe pledy. Dobrze sprawdzą się także dodatki, takie: jak tkane dywany, imitacje skór zwierząt, drewniane misy, rattanowe skrzynie czy emaliowane konewki.

W kwestii dodatków na skandynawskim tarasie zbudowanym z drewna warto postawić na oświetlenie. Powinno dawać delikatne, ciepłe światło, by dodawać przestrzeni przytulnego klimatu. Dobre sprawdzą się świecie i lampiony, jak i girlandy z żółtymi żarówkami. Chcąc zaaranżować rośliny na skandynawskim trasie, warto posadzić je w drewnianych donicach. Lepszym wyborem są zielone, a nie kwitnące gatunki.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ