Domy z prefabrykatów zyskują coraz większe grono zwolenników. Pomimo swojej wysokiej ceny są to domy bardzo trwałe oraz niezawodne. Potwierdzeniem tego jest gwarancja, która wynosi aż 50 lat. Oczywiście warto wiedzieć, że w razie jakichkolwiek awarii to firma wykonująca dokonuje napraw, a inwestor nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Dom z prefabrykatów, czy dom drewniany?

Jeszcze do niedawna osoby, którym zależało na czasie wybierały domy drewniane. Jednak ich cena jest stosunkowo wysoka, a także nie są one tak odporne na silne ulewy, czy deszcze. Również w przypadku takich domów nie można posiadać kominka.

Dlatego obecnie coraz więcej osób decyduje się na dom z prefabrykatów. Przede wszystkim wszystkie jego elementy są wykonywane w fabryce. Czas ich przygotowania wynosi zaledwie dwa tygodnie. Następnie cała konstrukcja domu wraz z ściankami działowymi powstaje w 3 miesiące niezależnie od pogody. Po następnych 3 miesiącach inwestor może już się wprowadzać.

Dom z prefabrykatów- bezpieczeństwo prac

Wszystkie elementy dowożone są ciężarówkami na plac budowy. Następnie specjaliści, czyli wykwalifikowani pracownicy przechodzą do montażu. Tutaj warto podkreślić, że często podczas montażu wykorzystywany jest też dźwig.

Zaletą takiego rozwiązania poza oczywiście krótkim czasem jest to, że nie ma obaw, iż jakikolwiek materiał zostanie skradziony, a inwestor, czy też firma poniesie z tego tytułu dodatkowe koszty, czy narazi się na straty.

Również pogoda nie jest przeszkodą i nawet w przypadku burz, czy gradobicia, a także ulewy prace mogą być kontynuowane. Budowę takiego domu można wykonać niezależnie od temperatury. Nawet przy ujemnych nie stanowi to problemu, co jest absolutnie niedopuszczalne w budowie klasycznych, czy drewnianych domów.

Dom z prefabrykatów- brak dojazdu jest problemem

Wszystkie materiały dowożone są specjalnymi samochodami ciężarowymi, gdyż elementy są bardzo duże. Zatem warto pamiętać,że firma musi posiadać dobry dojazd. Wszelkiego rodzaju polne drogi mogą stanowić utrudnienie, tak samo jak grząska nawierzchnia.

Również to zleceniodawca musi zapewnić odpowiedni parking dla owych samochodów, czy też dźwigu. Takie miejsce musi spełniać określone warunki i być legalne. W innym przypadku firma będzie musiała odmówić wykonania zlecenia.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ