Jak urządzić pokój dziecka w skandynawskim stylu

Urządzanie pokoju dziecka to trudne zadanie dla niejednego rodzica. Trzeba brać pod uwagę nasz gust, ale również to, czy wnętrze będzie atrakcyjne dla dziecka. Styl, który łączy w sobie cechy takie jak elegancja i harmonia to styl skandynawski. W tym artykule dowiesz się, jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim, by zaspokoić również zachcianki swojej pociechy.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Styl skandynawski to ostatnio popularny typ wystroju wnętrz. Często ludzie decydują się na niego z powodu prostoty i jasnych barw, jakimi się charakteryzuje. Kojarzony jest głównie z bielą, beżem i jasnymi odcieniami szarego, które sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe. Dużym plusem takiej kolorystyki jest również to, że pozytywnie wpływa na nastrój mieszkańców, uspokaja i pozwala się odprężyć. Charakterystyczną dla stylu skandynawskiego cechą jest także bliskość z naturą, czyli wprowadzanie elementów, takich jak drewno lub naturalnych tkanin. Dzięki połączeniu ich z jasnymi barwami i prostym wystrojem, wyróżniają się we wnętrzu i dają wrażenie przebywania pośród przyrody.

Czy warto urządzić pokój dziecka w skandynawskim stylu?

Urządzenie pokoju dziecka w stylu skandynawskim to bardzo rozsądne posunięcie. Jego kolorystyka oraz charakterystyczna prostota daje możliwość dopełnienia wystroju pokoju ciekawymi dodatkami, jednocześnie pozostawiając go uniwersalnym. Możemy w ten sposób postawić na dodatki związane z zainteresowaniami dziecka, nie sprawiając, że pokój staje się przepełniony i mniej atrakcyjny dla oka. Przy urządzaniu wnętrza w stylu skandynawskim, dobrze jest skorzystać z wiedzy innych, pokój dziecka możesz urządzić z poradami Gotme.pl.

Sporym atutem w przypadku stylizacji wnętrz dla dzieci w klimacie skandynawskim jest to, że kolory mogą mieć wpływ na ich codziennie samopoczucie. Jasne odcienie, np. biały czy beżowy, mogą być pomocne dla dziecka przy zasypianiu oraz w razie czego uspokoić.

Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim?

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim możesz urządzić w bardzo łatwy sposób. Przez to, że podstawą tego stylu są jasne kolory, prostota oraz jasne drewno, nietrudno dobrać odpowiednie meble czy kolor ścian. W przypadku pomieszczenia przeznaczonego dla dziewczynki można także zdecydować się na jasny pudrowy róż.

Z kolei meble najlepiej jest wybrać z jasnego drewna, z widocznymi słojami i bez zbędnych zdobień. Pamiętajmy, że w stylu skandynawskim ważna jest prostota i bliskość z naturą, dlatego zbyt błyszczące przedmioty w nienaturalnych kolorach mogą zniszczyć całą wizję i wprowadzić do naszej stylizacji zbyt dużo chaosu.

W przypadku oświetlenia lub dodatków możemy sobie pozwolić na trochę fantazji. Jednak nie zapominajmy, że urządzamy pokój dziecięcy i warto wprowadzić do niego trochę przytulnych elementów. Dodatki, takie jak dywany z zabawnymi motywami lub półki o ciekawych kształtach, mogą sprawić, że wnętrze zyska na atrakcyjności i stanie się dla dziecka wspaniałym miejscem do zabaw.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ