Jak łatwiej powiesić zasłony i firanki na karniszu

Nie przepadasz za upinaniem zasłon oraz firanek na karniszu? W takim przypadku sprawdź, w jaki sposób można powiesić je jeszcze łatwiej!

Zasłony oraz firanki są umieszczane w większości pomieszczeń. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również za ich pomocą możliwe jest osłonięcie wnętrz przed wzorkiem innych osób, zatrzymanie dostępu promieni słonecznych, zmniejszenie poziomu temperatury w ciągu upalnych dni.

Aby zasłony i firanki dobrze się prezentowały, nie trzeba wcale wykonywać skomplikowanych, czasochłonnych upięć. Odpowiednio dobrane dekoracje i dodatki, a także zastosowany rodzaj karniszy mogą zapewnić najlepsze efekty!

Zasłony i firanki bez problemów

Najczęściej karnisze wyposażone są w kółka z żabkami. Ręczne przypinanie tkanin może być jednak bardzo męczące. Teraz są jednak alternatywne propozycje, aby dekoracje te mogły wyglądać atrakcyjnie i nie były trudne w powieszeniu.

Bardzo dużo zależy przede wszystkim od samych zasłon i firanek, które dla łatwiejszego wieszania mogą być wyposażone w:

  • taśmę marszczącą – to rodzaj taśmy, która marszczy tkaninę automatycznie, dlatego nie trzeba wtedy ręcznie tworzyć marszczeń na zasłonach lub firankach
  • tunele – tkaninowe tunele, w których umieszcza się rurkę karnisza
  • metalowe kółka – przelotki – przeznaczone są one do przełożenia przez karnisz
  • szelki – wieszane na karniszu

Aby podwieszanie dekoracji z tunelami, kołkami oraz szelkami było łatwiejsze, najlepiej wybrać wtedy zdejmowany karnisz montaż takiego karnisza przeprowadzany jest podobnie jak zwykłego. Wtedy wystarczy tylko zdjąć całą belkę z uchwytu, aby potem umieścić na niej tkaninę lub ją zdjąć.

Jeśli chcemy uzyskać lepszy efekt, warto zdecydować się na karnisz metalowy podwójny, który składa się z dwóch równoległych belek. Wówczas można osobno powiesić na nim zasłony oraz firanki, aby uzyskać przestrzenny efekt. Podwójny karnisz pozwala także na łatwiejsze zasłanianie okien.

Praktyczne karnisze można kupić również przez internet!

Aktualnie stylowe, a przy tym także praktyczne karnisze przeznaczone do różnych rodzajów okien i wnętrz można zakupić również za pośrednictwem internetu. To właśnie tam dostępne są także firmy, które wykonują karnisze na indywidualne zamówienie klientów.

Przy zamówieniu karnisza online można także samodzielnie określić wymiary tego typu konstrukcji i dobrać konkretne elementy zgodnie ze swoim gustem, na przykład nowoczesne lub klasyczne zakończenia rolet.

Dopasowany karnisz na wymiar może być dostarczony po wskazany przez klienta adres nawet w przeciągu kilku dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ