pergole

Z pergol tarasowych można korzystać przez całą dobę. Gdy na dworze jest ciepło, szkoda wracać do domu tylko dlatego, że zrobiło się już ciemno. Z tego powodu dość oczywiste jest, że na tarasie przyda się odpowiednie oświetlenie, które pomoże wprowadzić romantyczną atmosferę. Jaki rodzaj oświetlenia sprawdzi się najlepiej? Na co warto się zdecydować?

Wbudowany system LED

Pergole tarasowe ze wbudowanym systemem oświetlenia są doskonałym rozwiązaniem, które jest nowoczesne i równocześnie bardzo wygodne. Lampki LED zwykle są dyskretnie ukryte w elementach konstrukcji. Gdy są wyłączone, to zwykle nawet ich nie widać. Lampki montuje się wzdłuż belki lub rąbka pergoli. Mogą one być zapalane włącznikiem lub też obsługiwane przy pomocy aplikacji. Niektóre systemy są wyposażone nawet w czujnik zmierzchu, co sprawia, że oświetlenie włączy się samo, gdy na dworze zacznie robić się ciemno. Dostępne są też warianty, w których można regulować natężenie, a nawet kolor światła emitowanego przez LEDy. W ten sposób można stworzyć wyjątkową atmosferę i dopasowywać oświetlenie do swoich aktualnych potrzeb i nastroju.

Lampiony i świeczki

Jeśli wolisz naturalne oświetlenie, to możesz zdecydować się na lampiony i świeczki, które umieścisz w różnych miejscach pergoli tarasowej. Możesz zdecydować się na modele wiszące, stojące, a nawet przypięte do konstrukcji. Bez wątpienia będą one bardzo oryginalną i klimatyczną ozdobą Twojego tarasu. Należy jednak pamiętać, że ich światła nie można w żaden sposób kontrolować. Wszystkie lampiony i świece należy zapalać ręcznie, co bywa czasochłonne i dość męczące. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na oświetlenie wbudowane w pergolę tarasową i wzbogacenie aranżacji o świeczki czy dekoracyjne lampiony.

Przeczytaj także: https://wanguardpr.pl/jakie-pergole-tarasowe-ciesza-sie-najwiekszym-zainteresowaniem-wsrod-klientow/

Strukturalne oświetlenie

Jeśli pergola tarasowa ma ozdobne elementy, takie jak łuki, kratki czy panele, możesz podświetlić je, aby wyeksponować ich piękno. W tym celu możesz użyć reflektorów lub świateł kierunkowych. To wydobędzie poszczególne elementy konstrukcji i nada jej głębi. Warto jednak podkreślić, że oświetlenie strukturalne pełni funkcje dekoracyjne, ale może okazać się niewystarczające do pełnego korzystania z tarasu. Po prostu światła w takim wypadku może być zbyt mało. Stąd też warto wybierać je jako uzupełnienie dla innych typów oświetlenia lub też używać go wyłącznie w celu stworzenia wyjątkowego klimatu w wybranych chwilach. Z takim światłem z pewnością będzie można zorganizować romantyczny wieczór tylko we dwoje lub uświetnić rodzinną uroczystość.

Jeżeli poszukujesz pergol tarasowych, które łączą elegancję z wytrzymałością, tworząc przestrzeń idealną do wypoczynku i spotkań, to sprawdź naszą ofertę – pergole tarasowe Kraków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ