Suszarka do naczyń

Suszarki do mycia naczyń były niegdyś obecne w każdym domu. Teraz już nie koniecznie. Ponieważ bardzo powszechne stały się zmywarki do naczyń (a niektóre, te z tych górno-półkowych posiadają również opcję suszenia), nie w każdym domu są obecne suszarki do mycia naczyń.

Suszarki do mycia naczyń są nam potrzebne z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że sami jeszcze zmywarki jeszcze nie mamy i siłą rzeczy, suszarki do mycia naczyń używać musimy. Drugi to fakt, że nie każde naczynia (na przykład sztućce srebrne), można myć w zmywarce i siłą rzeczy musimy czasem wysuszyć naczynia na suszarce.

Zakup suszarki nie konieczni musi być taki prosty jak by się wydawało. Należy rozpatrzyć przed zakupem kilka czynników.

1) Stojąca czy wisząca suszarka

Suszarka stojąca jest zazwyczaj bardziej pojemna niż suszarka wisząca. Niestety zabiera miejsce na blacie i czasem może być to kłopotliwe. Suszarki wiszące są bardziej ergonomiczne, jeśli idzie o przestrzeń w naszej kuchni, ciężej jest jednak je umyć i siłą rzeczy robimy to rzadziej.

2) Gabaryty suszarki do mycia naczyń

Jak powyżej suszarki zajmują miejsce im większe są, tym więcej. Musimy się przed takim zakupem, zastanowić się przede wszystkim jak dużo i jak dużych naczyń zmywamy (czy na przykład garnki, wolimy suszyć czy powycierać po zmywaniu, z pominięciem etapu suszenia na suszarce).

3) Stylizacja suszarki

Im lepiej wkomponowana w wystrój kuchni suszarka będzie, tym mniej będzie razić w oczy wypełniona garami suszarka. Można spróbować dobrać również suszarkę pasującą do zabudowy w kuchni.

4) Materiał wykonania

Najczęściej spotyka się suszarki wykonane z tworzywa sztucznego lub z metalu powlekanego tworzywem sztucznym. Suszarki z tworzywa są mniej pojemne. Mniej kilogramów naczyń możemy na nie powkładać (w szczególności na „piętro”), z drugiej strony są lżejsze i łatwiej się je myje, co ma duży związek z higieną.

5) Rozplanowanie suszarki

Powinniśmy wybrać taka suszarkę, która będzie miała odpowiednie dla nas miejsce na wszystko. Czyli na talerze, kubki, sztućce oraz garnki.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ