stojak na ręczniki papierowe

Mało kto wyobraża sobie obecnie wyposażenie kuchni bez ręczników papierowych. Coś co kiedyś było jedynie w niektórych domach, obecnie jest w niemal każdym, i gotowanie oraz sprzątanie po gotowaniu bez użycia ręcznika papierowego, wydaje się niemal niemożliwe.

Aby moc swobodnie korzystać z ręczników kuchennych papierowych, należy się zaopatrzyć w stojak na ręcznik kuchenny. Dzięki takiemu stojakowi, można właściwie w każdej chwili po taki ręcznik sięgnąć. Jest to istotne zwłaszcza wtedy kiedy zdarzy nam się jakaś „awaryjna” sytuacja (na przykład coś nam wykipi), a takich w trakcie gotowania zdarza się bez liku.

Stojaki na ręczniki kuchenne bywają przeróżne. Różnią się kształtem, stylizacją, materiałem, rodzajem mocowania, posiadaniem mechanizmu zaciskowego lub nie. Najprostsze stojaki na ręczniki papierowe, są zwykłym drążkiem z przytwierdzoną podstawką. Stojak taki spełnia woje zadanie, ale jest to raczej bardzo budżetowa opcja, która też sprawia czasem kłopoty (silniejsze pociągniecie ręcznika, na przykład gdy chcemy szybko z niego skorzystać, może skutkować przewróceniem całego stojaka). Jedną z lepszych opcji są stojaki na ręczniki kuchenne, z możliwością przytwierdzenia ich do podłoża, na przykład za pomocą magnesu lub przyssawki. Dodatkowo stojak może być zaopatrzony w system docisku papieru plus ząbki. Dzięki takiemu układowi możemy taki stojak obsłużyć za pomocą tylko jednej ręki, co jest zdecydowanie pomocne, kiedy jedną rękę mamy czymś już zajętą lub brudną.

Oprócz typowych stojaków są również dostępne na rynku stojaki poziome i przytwierdzane do ściany lub szafki. Jest to tym bardziej korzystne, kiedy w kuchni mamy mały blat i nie chcieli byśmy dodatkowo go zagracać.

Materiały z jakich wykonywane są takie stojaki są przeróżne. Od drewnianych przez plastikowe, szklane ceramiczne i metalowe. Wybór zależy od nas i od zasobności naszego portfela. Podobnie jest ze stylizacją. Najtańsze i budżetowe stojaki są praktycznie bez żadnych ozdób, te droższe mogą być dekorowane, lub wręcz same w sobie mogą stanowić dekorację.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ