Maselniczka

Masło czy margaryna? Jest to jeden z dylematów z lat dziewięćdziesiątych. Nawet jedna z bardziej popularnych reklam z tego okresu, poruszała ten temat. Obecnie większość ludzi raczej wybiera masło, a masło najlepiej jest używać z maselniczki.

Masło przede wszystkim ma zdecydowanie lepsze walory smakowe oraz zdrowotne (co do tego twa jeszcze dyskusja, są zwolennicy i przeciwnicy, chociaż masło jako naturalne jest postrzegane jako zdrowsze, oczywiście spożywane z umiarem). Masło jest sprzedawane najczęściej w kostkach lub jako osełka i zapakowana jest w papierek, lub w folię aluminiową. Z powyższego wynika, że nie do końca wygodnie korzysta się z niego w jego oryginalnym opakowaniu. Tym bardziej, że przed jego spożyciem należało by wyciągnąć je z lodówki, aby mogło być bardziej miękkie. Jeśli wyciągniemy takie masło, lub przez pomyłkę pozostawimy zbyt długo w temperaturze pokojowej (zwłaszcza w lecie), może niestety z takiego oryginalnego opakowania wyciec. Dlatego najlepiej używać do serwowania masła maselniczki.

Powyższe stwierdzenie potwierdza praktyczne znaczenie maselniczki. Za maselniczką przemawiają również aspekty estetyczne. Zdecydowanie lepiej na stole wygląda maselniczka, niż masło rozgrzebane w papierku. Czy spożywamy posiłki jedynie w gronie rodzinnym czy z gośćmi, zawsze lepiej i estetyczniej jest postawić na stole masło w maselniczce.

Wybór maselniczek jest bardzo duży. Można wybierać wśród kolorów, kształtów i materiałów z jakich są one wykonane. Materiały, z których najczęściej są wykonywane maselniczki to: tworzywo sztuczne, metal, szkło i ceramika. To jaką maselniczkę powinniśmy wybrać zależy od nas samych. Każdy ma preferencje co do tego jakie materiały widzi chętniej na swoim stole. Warto również maselniczkę dobrać do zastawy jakiej używamy, przede wszystkim do śniadania.

Za zakupem maselniczki przemawia również inny argument. Maselniczka posłuży nam zapewne całe lata, a jej ogólny koszt jest raczej niewielki, co powoduje że jej zakup jest dla naszego portfela właściwie nieodczuwalny.

[Głosów:28    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ