blok na noże kuchenne

Dobry nóż, a najlepiej zestaw noży kuchennych jest jednym z podstawowych narzędzi w każdej kuchni. Warto też jest aby zawsze były pod ręką, gdyż są chyba najczęściej używane w kuchni.

Aby noże kuchenne mogły być w naszym zasięgu w każdym momencie, warto zamiast trzymać je w szufladzie zainwestować w blok, lub listwę na noże. Blok służy najczęściej do tego aby móc trzymać go na blacie kuchennym. Bloki oczywiście są i większe i mniejsze i pozwalają trzymać różną ilość noży. Zależy to w głównej mierze od nas. Możemy trzymać w bloku wszystkie używane przez nas noże, jak również tylko te których używamy najczęściej. Zależy to od tego co jest dla nas wygodniejsze.

Noże oczywiście się tępią i należy je co jakiś czas naostrzyć, dlatego blok taki powinien mieć możliwość, razem z nożami przechowywać ostrzałkę do nich. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnej straty czasu na szukanie jej. Stylizacje i materiały, z których są wykonywane bloki na noże są przeróżne, od zwyczajnych bloków kwadratowych poprzez modernistyczne formy do takich, które imitują pieniek drewniany z wbitymi w nie nożami. Materiały również są przeróżne. Raczej unika się metalowych bloków, chyba że łoże w którym leży nóż, jest wyłożone materiałem bardziej miękkim. W powszechnym użyciu jest drewno i tworzywa sztuczne.

Listwy na noże z kolei są doskonałym rozwiązaniem, kiedy nie mamy w kuchni wystarczająco dużo miejsca, aby postawić blok z nożami, albo po prostu listwa na noże jest dla nas wygodniejsza w użyciu. Listwy podobnie jak noże są różne. Mogą być kompletnymi długimi listwami, jak również mieć postać pojedynczych magnesów do noży. Listwy magnetyczne są najwygodniejsze w użyciu, są jednak takie, które pozwalają na fizyczne podwieszenie noża.

Niezależnie od tego co wybierzemy warto zadbać o to, aby bloki i listwy na noże były dopasowane do noży. Jeśli mamy noże o futurystycznych rękojeściach, to mogą nieco komicznie wyglądać w bloku stylizowanym na pieniek i odwrotnie. Materiałem chyba najbardziej uniwersalnym na bloki, w którym niemal każdy nóż będzie dobrze wyglądał, z pewnością jest drewno.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ