akwarium

Ozdoby do akwarium pełnią funkcje estetyczne i aranżacyjne, ale również praktyczne. Są stosowane do komponowania krajobrazu wodnego królestwa, a także w celu stworzenia grot i zakamarków, w których rybki będą mogły się schronić. Za ich pomocą można też przymocować rośliny akwariowe i inne pomocne elementy.

Ozdoby wewnątrz akwarium – które warto wybrać spośród dostępnych?

Kamienie naturalne to jedne z najchętniej stosowanych. W ofercie sklepów akwarystycznych znajdziesz kamienie różnego typu – dragon stone, turtle fossil, grey mountain, lawę wulkaniczną. Ich zaletą są duże wartości aranżacyjne, rozbudowane kształty oraz obecność licznych wgłębień, rowków i strzelistych wypustek. Kamienie takie pozwalają zaaranżować twoje akwarium w sposób przypominający naturalny krajobraz.

Kamienie naturalne występują w formie dość dużych bryłek. Kamienie mniejszych rozmiarów – na przykład te do aranżacji podłoża akwarium – to tak zwany żwirek. Niekiedy też, stosuje się w tym celu kamienie wykonane z tworzyw sztucznych, które również potrafią wywołać niemały efekt dekoracyjny. Ich zaletą są intensywne, jaskrawe kolory, niewystępujące w naturze, jednak pozwalające na stworzenie wyjątkowego krajobrazu.

Oprócz nich ważną rolę w aranżacji akwarium odgrywają różnego typu korzenie naturalne, a także sztuczne. Szczególnie jednak naturalne modele są często wybierane. Ich zaletą jest rozbudowana, niejednorodna powierzchnia oraz skomplikowany kształt. Korzenie mogą być wykorzystane w aranżowaniu bardziej rozbudowanych struktur.

Warto też wspomnieć o elementach ceramicznych oraz roślinach syntetycznych. Są dobrym pomysłem, by urozmaicić wygląd twojego akwarium. Zaletą ozdób ceramicznych jest ich duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niski ciężar. Rośliny plastikowe, w przeciwieństwie do ich naturalnych odpowiedników, są łatwiejsze w hodowli oraz nadają się do łączenia z niemal wszystkimi typami stworzeń oraz roślin.

Ozdoby na ściany zbiorników – czyli tła do akwariów

Tła do akwariów to elementy ozdobne wykorzystywane w celu wytworzenia efektu głębi oraz naturalnego krajobrazu. Znajdziesz zarówno tła jednolite jak i przedstawiające różnego typu grafiki, związane np. z motywami świata podwodnego, oceanicznego. Ponadto, tła do akwarium mogą być gładkie jak i bardziej rozbudowane – np. strukturalne. Te ostatnie to tła wypukłe, które pozwalają wykorzystać efekt 3-D w aranżacji podwodnego świata. Mówiąc wprost, tło strukturalne to tło, które oglądane z różnych punktów widzenia przedstawia inny obraz.

Wybierając tła do akwariów, warto postawić na tła adhezyjne. Ich zdecydowaną zaletą jest wyjątkowo łatwy montaż, który przebiega szybko i sprawnie. To właśnie problemy występujące w czasie montażu tła są najczęściej wymienianymi ich wadami. W przypadku teł adhezyjnych – montaż nie wymaga stosowania żadnego kleju ani innych substancji lepkich. Ponadto, tło adhezyjne nadaje się do wielokrotnego nakładania i zdejmowania z powierzchni szyby. Tym samym, po wymianie akwarium na nowe, możesz wciąż zachować dotychczas stosowane tło.

Wszystkich osobom poszukującym pomocy w doborze teł adhezyjnych, polecamy ofertę oraz ozdoby do akwarium ze sklepu Aquael.pl. Wśród dostępnych produktów znajdziesz tła adhezyjne prezentujące różne wzory oraz w różnych rozmiarach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ